HIGH SCHOOL
BOYS BASKETBALL
Teutopolis/Effingham Tournament
At Teutopolis
Game 5 – Teutopolis vs. Mattoon, 11 a.m. (LISTEN TO GAME ON KJ COUNTRY 102.3)
Game 6 – Effingham vs. Chicago Al Raby, 12:30 p.m. (LISTEN TO GAME ON KJ COUNTRY 102.3)
At Effingham
Game 7 – Third Place Pool Finishers, 5 p.m. (fifth place)
Game 8 – Second Place Pool Finishers, 6:30 p.m. (third place)
Game 9 – First Place Pool Finishers, 8 p.m. (championship)
Dieterich Holiday Tournament
Game 13 – Seventh place, 1 p.m.
Game 14 – Fifth place, 2:30 p.m.
Game 15 – Third place, 4 p.m.
Game 16 – Championship, 8 p.m.
Vandalia Holiday Tournament
Session V:
Game 15 -- South Central vs. St. Elmo/Brownstown, 11 a.m.
Game 16 -- Greenville vs. Shelbyville, 12:30 p.m.
Session VI:
Game 17 -- South Central vs. Maroa-Forsyth, 3:30 p.m.
Game 18 -- Vandalia vs. Greenville, 5 p.m.
Game 19 -- St. Anthony vs. Altamont, 6:30 p.m. (LISTEN TO GAME ON 979XFM)
Game 20 -- Flora vs. Pana, 8 p.m.
Monticello Tournament
Game 13 – Fourth Place Purple vs. Fourth Place Gold, 3 p.m. (seventh place)
Game 14 – Third Place Purple vs. Third Place Gold, 4:30 p.m. (fifth place)
Game 15 – Second Place Purple vs. Second Place Gold, 6 p.m. (third place)
Game 16 – First Place Purple vs. First Place Gold, 7:30 p.m. (championship)
Tri-County Tournament
Game 13 – Fourth Place Pool A vs. Fourth Place Pool B, 3 p.m. (seventh place)
Game 14 – Third Place Pool A vs. Third Place Pool B, 4:30 p.m. (fifth place)
Game 15 – Second Place Pool A vs. Second Place Pool B, 6 p.m. (third place)
Game 16 – First Place Pool A vs. First Place Pool B, 7:30 p.m. (championship)
GIRLS BASKETBALL
Charleston Holiday Tournament
Game 17 -- Loser Game 13 vs. Loser Game 14, 9 a.m. (seventh place)
Game 18 -- Winner Game 13 vs. Winner Game 14, 10:30 a.m. (fifth place)
Game 19 -- Loser Game 15 vs. Loser Game 16, noon (third place)
Game 20 -- Winner Game 15 vs. Winner Game 16, 1:30 p.m. (championship)
Dieterich Holiday Tournament
Game 13 – Seventh place, 1 p.m.
Game 14 – Fifth place, 2:30 p.m.
Game 15 – Third place, 4 p.m.
Game 16 – Championship, 6 p.m.
Okaw Valley Tournament
Game 17 -- Altamont vs. Heyworth, 4:30 p.m. (consolation championshp)
Game 18 – Blue Ridge vs. Arthur-Lovington/Atwood-Hammond, 6 p.m. (third place)
Game 19 – Sullivan vs. Clinton, 7:30 p.m. (championship)
Edwardsville Holiday Tournament
Game 9 – Teutopolis vs. Sacred Heart Griffin, 10 a.m.
Game 10 – Rockford Auburn vs. McCluer North, 11:45 a.m.
Game 1 1—Edwardsville vs. Jacksonville, 1:30 p.m.
Game 12 – Metamora vs. Champaign Central, 3:15 p.m.
Game 13 – Seventh place, 5:30 p.m. (B Gym)
Game 14 – Third place, 6 p.m. (Lucco-Jackson Gym)
Game 15 – Fifth Place, 7 p.m. (B Gym)
Game 16 – Championship, 7:30 p.m. (Lucco-Jackson Gym)
Mattoon Tournament
Game 17 – Loser Game 13 vs. Loser Game 14, 11 a.m. (seventh place)
Game 18 – Winner Game 13 vs. Winner Game 14, 12:30 p.m. (fifth place)
Game 19 – Loser Game 15 vs. Loser Game 16, 2 p.m. (third place)
Game 20 – Winner Game 15 vs. Winner Game 16, 3:30 p.m. (championship)
Monticello Tournament
Game 13 – Fourth Place Purple vs. Fourth Place Gold, 1 p.m. (seventh place)
Game 14 – Third Place Purple vs. Third Place Gold, 2:30 p.m. (fifth place)
Game 15 – Second Place Purple vs. Second Place Gold, 4 p.m. (third place)
Game 16 – First Place Purple vs. First Place Gold, 5:30 p.m. (championship)
WRESTLING
Effingham, Herrin, Marion, Carlyle, Centralia, Fairfield, Caldwell County, Pinckneyville, Sparta in Carterville Holiday Duals, 9 a.m.
COLLEGE
MENS BASKETBALL
University of Illinois at Illinois-Chicago, 2 p.m.
|