BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20190216T000000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:ed88a2e153dc3e8680aee2560a5d0b55 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Monday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Boys Basketball
St. Jos eph-Ogden at Teutopolis, 5:30 p.m.
Girls Basketball< /p>
Class 1A Casey-Westfield Sectional
Game 1 – Hu me Shiloh (Tri-County) vs. Brownstown/St. Elmo, 6 p.m.
Game 2 – Altam
ont vs. Moweaqua Central A&M 7:30 p.m.
Class 2A Paris Sectiona l
Game 1 – Tolono Unity vs. Teutopolis, 6 p.m. (LISTEN ON 979 XFM)
Game 2 – Paris vs. St. Joseph-Ogden, 7:30 p.m.
Class 3A Olney Regiona l
Game 1 – Olney vs. Charleston, 6 p.m.
Game 2 – Mount Vernon vs. Effingham, 7:30 p.m.
FRESHMAN/SOPHOMORE
Cumberland at St. Anthony, 6 p.m.
Effingham at Altamont, 6:15 p.m.
Newton at Arthur-Lovington/Atwood-H ammond, 5:30 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Volleyball
Effingham at Charleston, 4 p.m.
Sacred Heart at North Clay (Louisville), 4:30 p.m.
Cumberland at Marshall, 4:30 p.m.
Neoga at Sullivan, 4:15 p.m.
Hutsonville at Newton St. Thomas, 4:15 p.m.
Robinson Nuttall at Teutopolis, 4:30 p.m.
Olney at Jasper County, 4:30 p.m.
EFFINGHAM PARK DISTRICT
Monda y Night Co-Ed Volleyball League
At Ron Diehl Center< /strong>
East Gym
Match 1 – Trucker’s Pub vs. Lavender Ridge Dignified Memory Care, 6 p.m.
Match 2 – Bushur Constru ction vs. Washington Savings Bank, 7 p.m.
West Gym p>
Match 1 – Will Painting & Drywall vs. Rock’s Advanced Auto Care, 6 p.m .
Match 2 – Team Lukes vs. Probst Auto Body, 7 p.m.
NASCAR
Daytona 500 at Daytona International Speedway resumes, 3 p.m.