BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181122T000000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:eba0c7e15bf15791b5140adb50259287 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Saturday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Football
Class 4A State Playoffs
Semifinal
Murphysbo ro at Effingham, 2 p.m.
Girls Basketball
Game 4 -- Teutopolis vs. Hi ghland, noon
Game 5 -- Centralia vs. Carterville, 1:30 p.m.
Gam e 6 -- Highland vs. Salem, 4 p.m.
Game 7 -- Carterville vs. Teutopoli
s, 5:30 p.m.
Pana Tournament< br />
At Junior High School
G ame 5 -- Okaw Valley vs. Athens, 10 a.m.
Game 6 -- Mattoon vs. Centra lia CORL, 11:30 a.m.
At High School
Game 7 -- Brownstown/St. Elmo vs. Central A&M, 10 a.m.
Game 8 -- Williamsville vs. Pana, 11:30 a.m.
Game 9 -- Centralia CORL vs. Okaw Valley, 3 p.m.
Game 10 -- Mattoon vs. Athens, 4:30 p.m.
Game 11 -- Brownstown /St. Elmo vs. Williamsville, 6 p.m.
Game 12 -- Pana vs. Central A&M, 7:30 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Girls Basketball strong>
Class 7-2A St. Anthony Regional
Game 1 – Neoga vs. Brownstown/St. Elmo, 10 a.m.
Game 2 – St. Anthony vs. So uth Central, 11:15 a.m.
Class 7-2A Edwards County (Albion) Re gional
Game 1 – Oblong vs. Red Hill (Bridgeport), 9 a.m.
Game 2 – Edwards County (Albion) vs. Palestine, 11 a.m.
Game 3 – N orth Clay (Louisville) vs. Casey-Westfield, 1 p.m.
Class 7-3A Teutopolis Regional
Game 1 – Teutopolis vs. Cumberland, 10 a.m.
Game 2 – Jasper County vs. Robinson Nuttall, 11:15 a.m.
Class 7-4A Charleston Regional
Game 1 – Champaign Fran klin vs. Mount Zion, 10 a.m.
Game 2 – Charleston vs. Stephen Decatur, 11:30 a.m.
EFFINGHAM PARK DISTRICT
Junior NBA Basketball Fourth/Fifth Grade Saturday Basketball League
Court 1
Game 1 – Wizards vs. Clippers, 8:30 a.m.
Game 2 – Cavs vs. Wizards, 10 a.m.
Game 3 – Rockets vs. Hornets, 11:30 a. m.
Game 4 – Knicks vs. Bulls, 1 p.m.
Game 5 – Heat vs. Sixers, 2:30 p.m.
Court 2
Game 1 – Cavs vs. Celtics, 8 :30 a.m.
Game 2 – Hornets vs. Pacers, 10 a.m.
Game 3 – Celtics vs. Bucks, 11:30 a.m.
Game 4 -- Wolves vs. Rockets, 1 p.m.
University of Illinois at Iowa, 11 a.m.
Ea stern Illinois at Austin Peay, 2 p.m.
COLLEGE MEN'S BASKETBALL
Hampton at University of Illinois, 7 p.m.