BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20181104T010000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20180515T000000 RDATE:20181104T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:44fd39d31cf438c23cc4df55a68ab562 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Thursday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Baseball
Effingham at M attoon, 4:30 p.m.
Class 1A
Nokomis Reg ional
Game 3 – Nokomis vs. Brownstown/St. Elmo, 4:30 p.m.
North Clay (Louisville) Regional
Game 2 -- North Clay vs. Centralia Christ Our Rock Lutheran, 4:30 p.m.
Oblon g Regional
Game 3 – Dieterich vs. Hutsonville/Palestine, 4:3 0 p.m.
South Central Regional
Game 3 -- Red Hi ll (Bridgeport) vs. Brownstown/St. Elmo, 4:30 p.m.
Class 2A strong>
Greenville Regional
Game 3 – Greenvill e vs. Hillsboro, 4:30 p.m.
Newton Regional
Gam e 3 – Flora vs. Newton, 4:30 p.m.
Softball
Mat toon at Effingham, 4 p.m.
Class 1A
Game 3 – Red Hill (Bridgeport) v s. Brownstown/St. Elmo, 4:30 p.m.
Boys Track
CLASS 1A
Altamont Sectional< /p>
Field Events: 4 p.m.
Running Events: 5 p.m.
Altamont, Red Hill (Bridgeport), Brownstown/St. Elmo, Casey-Westfield, Effingham St. Anthony, Flora, Lawrenceville, Marshall, Mt. Carmel, Neoga, Newton, Oblong, Palestine/Hutsonville, Patoka Co-op, Robins on, Teutopolis, Cumberland, Vandalia
Sullivan Sectional
Field Events: 4 p.m.
Running Event s: 6 p.m.
Arcola, Arthur-Lovington/Atwood-Hammond, Bethany O kaw Valley, Cerro Gordo Co-op, Cowden-Herrick/Beecher City, Decatur Luthera n, Decatur St. Teresa, Hume Shiloh Co-op, Macon Meridian, Moweaqua Central A & M, Niantic Sangamon Valley Co-op, Pana, Shelbyville, Windsor/Stewardson -Strasburg, Sullivan, Tuscola, Villa Grove Co-op
CLASS 2A
Monticello Sectional
Field Event s: 3 p.m.
Running Events: 5 p.m.
Cham paign Central, Charleston, Clinton, Decatur Eisenhower, Decatur MacArthur, Effingham, Mahomet-Seymour, Mattoon, Monticello, Mt. Zion, Olney, Paris, Pa xton-Buckley-Loda, Rantoul, Taylorville, Tolono Unity, Urbana
Girls Track
Class 1A State Track Meet
< p>Effingham St. Anthony, Newton, Teutopolis, Altamont, Brownstown/St. Elmo, Cowden-Herrick/Beecher City, CumberlandEFFINGHAM PARK DISTRICT
Baseball
Tomorrow's Stars Khoury L eague
At Mike Sehy Field
Rotary vs. H eritage Builders, 5:30 p.m.
Little League
Game 1 – NAPA vs. Northside Ford, 5:30 p.m.
Game 2 – Schumacher Orthodontics vs. Kemper CPA, 7:30 p.m.
Pony League
At Gene A. Niccum Field strong>
Game 1 – Team 1 vs. Team 2, 5:15 p.m.
Game 2 – Team 3 v s. Team 7, 6:45 p.m.
Softball
Minor Le ague
Game 1 – Spectrum Screen Graphics vs. Roepke Overhead D oors, 5:30 p.m.
Game 2 – Dieterich Bank vs. Bahrn's Equipment, 7 p.m.
M AJOR LEAGUE BASEBALL
Chicago Cubs at Cincinnati, 5:40 p.m.
St. Louis at Atlanta, 6:20 p.m.