BEGIN:VCALENDAR VERSION:2.0 PRODID:-//jEvents 2.0 for Joomla//EN CALSCALE:GREGORIAN METHOD:PUBLISH BEGIN:VTIMEZONE TZID:America/Chicago BEGIN:STANDARD DTSTART:20161106T010000 RDATE:20170312T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20171105T010000 RDATE:20180311T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20181104T010000 RDATE:20190310T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20191103T010000 RDATE:20200308T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:STANDARD DTSTART:20201101T010000 RDATE:20210314T030000 TZOFFSETFROM:-0500 TZOFFSETTO:-0600 TZNAME:America/Chicago CST END:STANDARD BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20161015T000000 RDATE:20161106T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20170312T030000 RDATE:20171105T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20180311T030000 RDATE:20181104T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20190310T030000 RDATE:20191103T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT BEGIN:DAYLIGHT DTSTART:20200308T030000 RDATE:20201101T010000 TZOFFSETFROM:-0600 TZOFFSETTO:-0500 TZNAME:America/Chicago CDT END:DAYLIGHT END:VTIMEZONE BEGIN:VEVENT UID:b9483b39ec1070edf16923de2c3af7d0 CATEGORIES:Local Sports SUMMARY:Monday's Schedule DESCRIPTION;ENCODING=QUOTED-PRINTABLE:
HIGH SCHOOL
Cross Country
Dieterich , Altamont at Ballard Nature Center, 4 p.m.
Volleyball
St. Anthony at Olney, 6:15 p.m.
Windsor/Stewardson-Strasburg at Altamont, 5:15 p.m.
Newton at Dieterich, 6:15 p.m.
Paris at Neoga, 6:15 p.m.
Egyptian-Illini Conference Tournament
At St. Elmo
Match 1 -- Patoka vs. Mulberry Grove, 6 p.m.
Match 2 -- Patoka vs. Ramsey, 7 p.m.
Match 3 -- Mulberry Grove vs. Ramsey, 8 p.m.
JUNIOR VARSITY
Villa Grove/Heritage at Cumberland, 6 p.m.
FRESHMEN /SOPHOMORE
FOOTBALL
Olney at N ewton, 6:15 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
Girls Basketball
Centralia at Effingham, 6 p.m.
St. A nthony at Dieterich, 6 p.m.
Olney St. Joe at Sacred Heart, 6 p.m.
Mulberry Grove at Cowden-Herrick/Beecher City, 6 p.m.
Brownstown/S t. Elmo at South Central, 6:15 p.m.
Lawrenceville at Cumberland, 6 p. m.
North Clay (Louisville) at Jasper County, 6 p.m.
Okaw Valley at Neoga, 6:15 p.m.
Teutopolis at Sullivan, 6 p.m.
EFFINGHAM PARK DIST RICT
Flag Football League
Match 5 – Servpro Eagles vs. Dan Hecht Dol phins, 5:45 p.m. (East)
Match 6 – Merz Heating & Air Bengals vs. Mart in's IGA Jets, 5:45 p.m. (West)
A Tournament
M atch 3 – SDS Falcons vs. Effingham Monument Co. Cowboys, 7 p.m., (East, Cha mpionship)