HIGH SCHOOL
BASEBALL
Ramsey at St. Anthony, 4:30 p.m.
Brownstown/St. Elmo at Noble, 4:15 p.m.
Dieterich at Stewardson-Strasburg/Windsor, 4 p.m.
Teutopolis at South Central, 4:30 p.m.
BOYS GOLF
St. Anthony at Robinson, 4 p.m.
Altamont, Teutopolis at Windsor, 4:30 p.m.
GIRLS GOLF
St. Anthony at Flora, 4 p.m.
Teutopolis at Salem, 4 p.m.
SOCCER
St. Anthony at Charleston, 6 p.m.
Altamont at Trenton Wesclin, 4 p.m.
Teutopolis at Mattoon, 4:30 p.m.
GIRLS TENNIS
Newton at Effingham, 4:15 p.m.
Teutopolis at Casey-Westfield, 4:30 p.m.
VOLLEYBALL
Effingham at Teutopolis, 6:15 p.m.
Altamont at South Central, 5:15 p.m.
Beecher City at Dieterich, 6:15 p.m.
Newton at Paris, 6:15 p.m.
Ramsey at St. Elmo/Brownstown, 6:15 p.m.
JUNIOR VARSITY
BOYS GOLF
St. Anthony at Flora, 4 p.m.
GIRLS TENNIS
Robinson at Teutopolis, 4:30 p.m.
SOPHOMORE
FOOTBALL
Effingham at Centralia, 6:15 p.m.
JUNIOR HIGH SCHOOL
BASEBALL
Effingham at Casey-Westfield, 4:15 p.m.
North Clay (Louisville) at Effingham Sacred Heart, 4:15 p.m.
Flora at St. Anthony, 4:30 p.m.
South Central at Altamont, 4:30 p.m.
Altamont Lutheran at Sigel St. Michael, 5 p.m.
Brownstown/St. Elmo at Odin, 4:15 p.m.
Neoga at Cumberland, 4:30 p.m.
Stewardson-Strasburg/Windsor at Shelbyville, 4:15 p.m.
SOFTBALL
Class A Ramsey Regional
Game 6 – Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 4:30 p.m. (championship)
Class A Cumberland Regional
Game 5 – Winner Game 3 vs. Winner Game 4, 4:30 p.m. (championship)
Class AA Charleston Regional
Game 4 – Winner Game 2 vs. Winner Game 3, 4:30 p.m. (championship)
Class AA Sullivan Regional
Game 4 – Winner Game 2 vs. Winner Game 3, 4:30 p.m. (championship)
EFFINGHAM PARK DISTRICT
FLAG FOOTBALL
At Hendelmeyer Park
A LEAGUE
Game 1 – Dolphins vs. Cardinals (Middle Diamond), 7:15 p.m.
Game 2 – Raiders vs. Cowboys (Back Diamond), 7:15 p.m.
B LEAGUE
Game 1 – Dolphins vs. Bengals (Middle Diamond), 6 p.m.
Game 2 – Cowboys vs. Cardinals (Back Diamond), 6 p.m.
MAJOR LEAGUE BASEBALL
Chicago Cubs at Milwaukee, 7:10 p.m.
Colorado at St. Louis, 7:40 p.m.
|